اگر بخواهیم چند مورد از بارزترین ویژگی‌های ماشین ظرفشویی بوش را نام ببریم، حتما از زیبایی، فناوری به روز و همچنین کیفیت بالای آنها صحبت خواهیم کرد. Bosch این برند جهانی سال‌هاست، به واسطه عملکرد خارق‌العاده‌اش جایگاه دست نیافتنی را در خانه‌های ایرانی بدست آورده و به بخشی جداناپذیر از وسایل خانه تبدیل شده است. همین مسئله بسیاری از شرکت‌ها را بر آن داشته تا به عنوان نمایندگی تعمیر ظرفشویی بوش در مسیر ارائه خدمات پس از فروش ماشین ظرفشویی بوش و تعمیرات ماشین ظرفشویی بوش گام نهاده و خیال افراد را از بابت عملکرد صحیح دستگاه و اتفاقات پیش‌بینی نشده راحت کنند.

تعمیر ظرفشویی بوش

شرکت سناپویان، نمایندگی تعمیرات ظرفشویی بوش با بیش از دو دهه فعالیت در زمینه واردات، فروش و همچنین ارائه خدمات پس از فروش لوازم خانگی بوش به شما این اطمینان را خواهند داد که همواره از بالاترین کیفیت بهره‌مند خواهید بود. در ادامه بیشتر از خدمات این کمپانی صحبت خواهیم کرد.

در حال حاضر با توجه به عدم وجود قطعات اصلی ماشین ظرفشویی بوش در بازار آزاد، این مسئله بسیار حائز اهمیت است که در صورت بروز هرگونه خرابی، از شرکت‌هایی معتبر، متخصصانی کاربلد و همچنین قطعاتی اورجینال استفاده شود. مسئله‌ای که در شرکت سناپویان به عنوان نمایندگی بوش در ایران، بیش از هر چیزی به آن پرداخته خواهد شد.

تعمیر ماشین ظرفشویی بوش

چه زمانی باید با نمایندگی تعمیر ظرفشویی بوش تماس بگیرید؟

ازجمله مشکلات رایجی که برای ماشین‌های ظرفشویی بوش به‌وجود می‌آید و باید با کمک تکنسین های متخصص نمایندگی ظرفشویی بوش نسبت به عیب‌یابی و تعمیر اقدامات لازم انجام شود، موارد زیر است:

 • ظرف‌ها به‌خوبی شسته نمی‌شود: اگر بعد از پایان کار دستگاه ظرفشویی متوجه شوید که ظرف‌ها به‌خوبی تمیز نشده‌اند بهتر است با مرکز خدمات سناپویان تماس بگیرید زیرا بسیاری از دلایل این مشکل ممکن است با یک راهنمایی ساده متخصصان ما، توسط خودتان در منزل قابل حل باشد.
 • نشتی آب: از دیگر مشکلاتی که توسط مصرف‌کنندگان ماشین ظرفشویی بوش مشاهده شده و توسط تعمیرکاران عیب‌یابی و تعمیر می‌شود، بروز مشکل در رابطه با درزگیری یا کارایی نامناسب عایق آب است که باعث نشتی در اطراف درب ماشین ظرفشویی می‌شود.
 • سرریز شدن آب: زمانی که ارتفاع آب در ماشین ظرفشویی بوش به حد معینی می‌رسد معمولا سوئیچ مخصوص با ارسال سیگنال به برد باعث حرکت شناور می‌شود، پس درصورتی‌که هرکدام از این قطعات دچار مشکل شوند، شاهد سرریز شدن آب در دستگاه خواهید بود.
 • عدم تخلیه آب: بعضی مواقع ممکن است که آب ماشین ظرفشویی به‌درستی تخلیه نشود که در این حالت ممکن است مجرای خروجی ماشین ظرفشویی دچار گرفتگی شده باشد. در بعضی مواقع با جرم‌گیری توسط مصرف کننده در منزل، مشکل حل می‌شود ولی در مواقع حادتر نیاز است با نمایندگی ظرفشویی بوش برای رفع مشکل تماس بگیرید.

کارنکردن کلیدهای فرمان دستگاه یا لرزش زیاد و صداهای ناهنجار از دیگر مشکلاتی است که امکان دارد برای ماشین ظرفشویی ایجاد شود و در این مواقع نیازمند تعمیر ظرفشویی بوش هستید.

چگونه ماشین ظرفشویی بوش را ریست کنیم؟

در مدل‌های قدیمی ماشین ظرفشویی بوش (SGS)، دو کلید روی پنل برنامه‌ها که در زیر کلیدها علامت گذاری شده را همزمان نگه می‌داریم تا دستگاه ریست می‌شود. در مدل SMS فقط با نگه داشتن کلید استارت به مدت 3 تا 5 ثانیه دستگاه ریست می‌شود و یک دقیقه طول می‌کشد تا برنامه ریست و آب داخل دستگاه تخلیه شود. در مدل‌های جدیدتر نیز کلید خاموش/روشن را حدود 4 ثانیه نگه می‌داریم تا دستگاه ریست شود.

چرا ماشین ظرفشویی بوش خشک نمی‌کند؟

در ماشین ظرفشویی قدیمی بوش، نداشتن مایع جلادهنده داخل دستگاه باعث می‌شود دستگاه درست خشک نکند اما در دستگاه های جدید ابتدا باید تنظیمات دستگاه یعنی مقدار تنظیم خشک کن چک شود و در صورت تنظیم بودن احتمالا المنت هیت پمپ آسیب دیده و آب را خوب گرم نمی‌کند. در برخی مدل‌ها بهتر است بعداز اتمام کار 5 دقیقه درب دستگاه بسته باشد و سپس به مدت 10 دقیقه درب ظرفشویی باز بماند تا بخار دستگاه تخلیه شود، سپس ظروف را خارج نمایید.

چرا ظرفشویی بوش تمیز نمیشورد؟

اولین علت آن استفاده نکردن از مواد شوینده استاندارد دستگاه و دلیل بعدی جرم‌گیری نگردن ظرفشویی در هر 2 یا 3 ماه یکبار است. مهم ترین عامل انتخاب برنامه مناسب نسبت به ظروف کثیف از نظر زمان و دمای آب است و باید مواد غذایی ظروفی که داخل ظرفشویی بوش قرار می‌دهید را پاک نمایید. حتما باید آب ورودی دستگاه بررسی شود و در صورت وجود رسوبات حتما باید از فیلتر یونیزه مخصوص شرکت استفاده نمایید.

چگونه آب ماشین ماشین ظرفشویی بوش را تخلیه کنیم؟

اگر ماشین ظرفشویی ایراد فنی نداشته باشد شما می‌توانید ابتدا دستگاه را روشن نموده و سپس کلید استارت را 3 تا ۵ ثانیه نگهداری تا برنامه ریست شود حدود یک دقیقه زمان می‌برد تا آب کف ظرفشویی خالی شود اگر دستگاه درست تخلیه کامل نمی‌شود باید مسیر تخلیه آب چک شود احتمال دارد گرفتگی یا تاخوردگی داشته باشد باید برطرف نمایید اگر مسیر تخلیه درست بود باید پمپ تخلیه بازدید شود که بعد از چند سال استفاده احتمال خرابی پمپ وجود دارد.

نصب و راه اندازی ماشین ظرفشویی بوش

یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین موضوعات، پس از خرید ماشین ظرفشویی بوش، نصب و راه‌اندازی آن است. درواقع اگر این اتفاق به شکل درست و اصولی انجام نگیرد، احتمال بروز مشکلاتی نظیر تجمع آب در زیر ماشین، شستشوی ناقص، لرزش و سروصدای بیش از اندازه و غیره وجود دارد.

موضوع مهم دیگر در زمان نصب ماشین ظرفشویی بوش، بالا بودن دانش فنی افرادی‌ست که برای نصب به سراغشان می‌روید. هرگونه کوتاهی و سهل‌انگاری در نحوه نصب و راه‌اندازی این دستگاه، میتواند آسیب‌های جدی را به آن وارد کند و هزینه‌های سنگینی را به بار آورد. از همین‌رو همواره از افراد متخصص و با دانش کمک بگیرید.

خوشبختانه شرکت سناپویان در این راستا به خوبی عمل کرده و با جمع‌آوری یک تیم متخصص، با دانش و البته باتجربه، این اطمینان را به شما می‌دهد که دستگاه شما با هیچ مشکل و هیچ ایرادی در بخش نصب و راه‌اندازی مواجه نخواهد شد و در صورت استفاده درست و سرویس و نگه‌داری به موقع، می‌توانید تا سال‌های سال از آن استفاده کنید.

مهم ترین نکات قبل از نصب ظرفشویی بوش

ماشین ظرفشویی این روزها یک بخش بسیار مهم از آشپزخانه به حساب می‌آید و نمای بسیار زیبایی به آشپزخانه می‌بخشد. از همین‌رو حتما قبل از خرید، جای مناسبی را برای آن در نظر بگیرید. اصولا هم آن را در نزدیکی سینک ظرفشویی قرار می‌دهند.

برای نصب ماشین ظرفشویی، به یک عدد شیر مخصوص آب سرد برای ورود آب به دستگاه، یک محل فاضلاب برای تخلیه آب و همچنین یک پریز برق برای اتصال دستگاه به برق نیاز است. نکته قابل توجه در حین نصب اینجاست؛ با پیشرفت تکنولوژی ماشین‌ها و دستگاه‌های مکانیکی، حساسیت آنها بسیار بالا رفته و حتما قبل از نصب دستگاه باید از وضعیت ترانس استابلایزر آنها مطمئن شوید. البته متخصصان باتجربه و بادانش شرکت سناپویان در این مسیر همراه شما بوده و از هرگونه نوسانات برق جلوگیری خواهند کرد.

لطفا برای سوالات فنی با شماره تلفن مرکز نصب و راه اندازی ستاپویان ارتباط بگیرید.

ماشین ظرفشویی بوش به آب گرم وصل می‌شود یا سرد؟

بهتر است ظرفشویی بوش به آب سرد وصل شود چون در زمانی که شستشو انجام می‌شود آب هم به مرور زمان گرم می‌شود. در شستشو ظروف اگر شما ماشین ظرفشویی را به آب گرم وصل نمایید فاصله زمانی گرم کردن آب کوتاه می‌شود و شستشو درست انجام نمی‌شود و ظرف ها داخل ظرفشویی خوب شسته نمی‌شود و کثیف می‌ماند و باعث می‌شود زمان بندی شستشو کوتاه و از تنظیم نرمال خارج شود. طبق توصیه شرکت بوش بهتر است همیشه ماشین ظرفشویی بوش به آب سرد وصل شود تا خللی در کارکرد به وجود نیاید.

سرویس دوره ای ماشین ظرفشویی بوش

ارائه سرویس‌های دوره‌ای برای ماشین ظرفشویی بوش، یکی از شاخص‌ترین خدماتی‌ست که توسط شرکت سناپویان ارائه می‌شود. در سرویس‌های دوره‌ای این شرکت، دستگاه شما مورد تست، بررسی و عیب‌یابی‌های مختلف قرار می‌گیرد و در صورت بروز حتی احتمال انواع خرابی، ایرادات رفع شده تا هزینه‌های سنگینی را بر دوش شما باقی نگذارد. درواقع این کار نوعی پیشگیری از پرداخت هزینه‌های هنگفت تعمیرات، خصوصا برای دستگاه‌هایی‌ست که قطعات آنها به راحتی در بازار آزاد یافت نمی‌شود.

فراموش نکنید؛ با سرویس‌های منظم و به موقع لوازم خانگی، خصوصا ماشین ظرفشویی بوش، طول عمر و همچنین بازدهی آن را افزایش خواهید داد و چه بسا در مصرف زمان و انرژی نیز صرفه‌جویی خواهید کرد.

پس اگر با مطالعه این مطلب به خاطر آوردید که از موعد سرویس دوره‌ای ماشین ظرفشویی بوش شما گذشته، همین الان با تکمیل فرم درخواست، با کارشناسان سناپویان ارتباط برقرار کنید.

چگونه ماشین ظرفشویی بوش را جرم گیری نماییم؟

در ماشین‌های ظرفشویی زمان مناسب برای جرم گیری به عوامل وجود لک و کثیفی روی ظرف بعد از شست و شو بوی نامطبوع و بهبود کارکرد قطعات داخلی به تنظیم و دوره‌ای پس از دو ماه استفاده بهتر از مواد جرم‌گیر مخصوص ظرفشویی استفاده نمایید. این مواد انواع مختلفی دارند مثل مایع جرم‌گیر ظرفشویی پودر جرم‌گیر ظرفشویی و قرص مخصوص ظرفشویی ابتدا باید داخل دستگاه خالی از ظروف باشد بهتر است مواد جرم گیردار در داخل ظرفشویی به نحوه صحیح قرار داده و سپس روی برنامه حرارت بالاتر از ۵۰ تا ۷۰ درجه به دلخواه قرار دهید و دستگاه را روشن نمایید.

چگونه فیلتر ماشین ظرفشویی بوش را تمیز کنیم؟

ابتدا باید سبد پایین را خارج نمایید. در کف دستگاه صفحه استیل فیلتر را می‌بینید که در قسمت وسط به صورت پیچ بزرگ طراحی شده که اگر عکس عقربه‌های ساعت نیم دور به گردش درآورید فیلتر باز می شود تا تمیز گردد. بعد از  تمیز کردن، فیلتر را در جای خود قرار دهید و سپس پیچ بزرگ طوسی رنگ را جهت گردش عقربه‌های ساعت نیم دور به گردش درآورید تا فیلتر در جای خود ثابت شود.

راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی بوش

 

با این راهنمای ویدیویی نحوه استفاده از ماشین ظرفشویی بوش خود را مانند یک حرفه ای یاد بگیرید. نحوه بارگیری ماشین ظرفشویی و استفاده از برنامه‌های مختلف شستشو و همچنین صرفه جویی در زمان و انرژی را با استفاده از ماشین ظرفشویی بوش، نشان داده می‌شود. همچنین نکاتی را برای نگهداری از ماشین ظرفشویی بوش شما ارائه خواهد شد تا به خوبی کار کند. همچنین برای استفاده  هر چه بهتر و راحت‌تر، در زیر به برخی از پرسش‌های رایج و پرتکرار پاسخ دادیم.

چگونه ماشین ظرفشویی بوش را روشن کنیم؟

ابتدا باید ماشین ظرفشویی به منبع تغذیه استاندارد، پریز مناسب وصل نماییم تا دستگاه روشن شود سپس مرحله بارگیری دستگاه را انجام دهیم یعنی طبق دفترچه راهنما چیدمان ظروف کثیف داخل سبد مخصوص انجام شود با فاصله و مقدار مناسب که به هم برخورد نداشته باشند بعد از بارگیری ظرف به اندازه مناسب باید مواد شوینده مخصوص قرص شست و شو استفاده نمایید نوع برنامه شست و شو مورد نظر نسبت به چربی و مقدار ظرف را انتخاب نمایید برای راه‌اندازی ماشین ظرفشویی دکمه استارت را فشار دهید تا دستگاه شروع به کار کند.

چگونه با ماشین ظرفشویی بوش کار کنیم؟

بتدا ماشین ظرفشویی را به برق وصل نموده سپس کلید ON یا روشن دستگاه را فشار دهید سپس کلید برنامه مورد نظر نسبت به چربی و تعداد ظروف را انتخاب نموده مثلاً برنامه شست و شوی ۵۰ درجه را انتخاب کنید. سپس کلید استارت یا راه اندازی را فشار دهید. روی نمایشگر به شما زمان کارکرد را نشان می‌دهد و سپس درب دستگاه را ببندید تا سشتشوی ظروف شروع شود. در ظرفشویی ابتدا ۱ بار آبکشی نموده و سپس برنامه اصلی مواد شوینده مثل قرص را می‌گیرد و آب را گرم می‌کند و در همین زمان ظروف شسته می‌شود و سپس مرحله آبکشی و خشک کردن انجام می شود.

چگونه تایم ماشین ظرفشویی بوش را کم کنیم؟

دلیل اصلی که استفاده از ماشین ظرفشویی پیشنهاد می‌شود مصرف آب و مواد شوینده کمتر، صرفه‌جویی در زمان و انرژی، بهداشتی و ضدعفونی شدن ظروف است. با این حال گاهی به دلایل مختلف ممکن است زمان برنامه شست و شوی ظروف در ماشین ظرفشویی بوش بیش از اندازه طولانی شود. مدت زمان نرمال شست و شو ظروف با ماشین ظرفشویی بین یک ساعت تا ۳ ساعت است البته این زمان بستگی به مقدار ظروف درون ظرفشویی و برنامه انتخابی دارد.

برای کم کردن زمان شست و شو یک برنامه در قسمت آپشن قرار دارد به نام (VARIO SPIDE) که با زدن این کلید، زمان برنامه نصف شده اما تمام مراحل شست و شو انجام می‌شود. مثلاً روی برنامه ۳ ساعت اکو ۵۰ درجه، زمان نرمال حدود ۳ ساعت است که با زدن این کلید زمان حدود ۱:۲۰ دقیقه می‌شود و زمان با همان کیفیت شست و شو کوتاه می‌شود.

چگونه قفل کودک ماشین ظرفشویی بوش را باز کنیم؟

برای فعال کردن قفل کودک ماشین ظرفشویی بوش ابتدا بعد از انتخاب برنامه دلخواه شست و شو به نسبت چربی و کثیفی ظرف و تنظیم برنامه‌ها شما می‌توانید برای ثابت ماندن و برنامه انتخابی با استفاده از کلیدها برنامه کنترل لاک یا علامت کلید را که روی پنل مشخص شده را به مدت ۳ تا ۵ ثانیه نگه دارید تا کلیدهای برنامه قفل شود. در این حالت با زدن کلیدهای دیگر برنامه تغییر نمی‌کند تا زمانی قفل کودک را غیر فعال نمایید برای غیر فعال نمودن قفل کودک باید کلیدهای برنامه کنترل لاک یا علامت کلید را به مدت ۳ تا ۵ ثانیه نگه دارید تا قفل باز شود.

قطعات یدکی ماشین ظرفشویی بوش

باید بدانید؛ اتفاقات و مشکلات بسیار متعدد و در برخی موارد رایجی می‌تواند برای ماشین ظرفشویی بوش شما رخ دهد. مشکلاتی نظیر ارور E25، تمیز نشدن ظروف پس از اتمام کار، ارور E15، گرم نشدن آب دستگاه، عدم تخلیه آب دستگاه، ایجاد سروصدای زیاد و غیره که هرکدام علتی داشته و چه بسا گاها برای رفع آن باید از قطعات یدکی استفاده کرد.

البته رسالت شرکت سناپویان، تعمیر قطعات اصلی لوازم خانگی بوش است، اما در برخی موارد چاره‌ای بجز تعویض آن قطعه نیست! در اینجا باید بگوییم؛ یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های شرکت سناپویان، بهره گیری از قطعات یدکی اورجینال است. قطعاتی که به واسطه سال‌ها فعالیت و به دلیل دارا بودن مجوزهای لازم از وزارت کشور، قادر به واردات آنها به داخل و سپس بهره‌گیری از آنها بوده است.

لوازم جانبی ماشین ظرفشویی بوش

وقتی صحبت از لوازم جانبی وسایل خانه خصوصا وسایل آشپزخانه به میان می‌آید، کمتر کسی به ماشین ظرفشویی فکر می‌کند. در صورتی که این ماشین پرکاربرد آشپزخانه، بیشتر از آن چیزی که فکرش را می‌کنید، دارای لوازم جانبی‌ست.

از جمله؛ درب ظرف نمک، سبد ظرف در ابعاد بزرگ و کوچک، سبد قاشق چنگال، سینی فیلتر، نازل آبفشان، قاب فیلتر و غیره که در صورت بروز مشکل در هرکدام از آنها، باید جایگزینی باکیفیت برای آنها پیدا کرد. خوشبختانه فروشگاه شرکت سناپویان، باکیفیت‌ترین لوازم جانبی ماشین ظرفشویی بوش را در اختیار دارد.

لوازم جانبی ماشین ظرفشویی بوش

 

مواد شوینده ماشین ظرفشویی بوش

تاکنون به این فکر کرده‌اید، بهترین مواد شوینده برای ماشین ظرفشویی بوش شما کدام است؟ هر ماشین ظرفشویی دارای 6 ماده شوینده‌ست که عدم استفاده از آنها، نه تنها می‌تواند به ماشین آسیب وارد کند، بلکه شستشوی ظروف را نیز به درستی انجام نداده و انتظارات شما را برآورده نمی‌کند!

این 6 ماده شوینده به شرح زیر است:

 1. پودر یا قرص شوینده
 2. نمک
 3. ژل ماشین
 4. جرم گیر
 5. بوگیر
 6. مایع جلا دهنده (شفاف کننده)

در حال حاضر تمامی این 6 محلول شستشو در فروشگاه شرکت سناپویان موجود است و می‌توانید به تهیه آنها بپردازیند. هرچند در تمامی سرویس‌های دوره‌ای، متخصصان به معرفی این محصولات پرداخته و افراد با توجه به نیاز خود می‌توانند به سراغ آنها بروند.

نمک ماشین ظرفشویی بوش را کجا بریزیم؟

نمک ظرفشویی بیشتر برای تنظیم سختی آب و گرفتن بوی بد داخل دستگاه استفاده می‌شود. به علت کم بودن نمک اصلی در بازار و تقلبی بودن حتما باید با شرکت تماس بگیرید تا راهنمایی لازم را ارائه دهیم. نمک ماشین ظرفشویی بوش را از طریق دریچه ای که در کف دستگاه تعبیه شده باید وارد کرد.

چراغ نمک ماشین ظرفشویی کدام است؟

مشخصه نداشتن نمک ماشین ظرفشویی در بعضی مدل‌ها روشن شدن چراغ S است و در بعضی دیگر به صورت حروف انگلیسی یا نوشته refit salt به زبان آلمانی است و نشانه این است دستگاه نمک ندارد. خواهشمند است از شرکت نمک مخصوص تهیه نموده و به مقدار مشخص داخل مخزن قرار دهید.

از کجا بفهمیم نمک ظرفشویی بوش تمام شده است؟

علامت چراغ نمک دستگاه یا آلارم نمک روشن می‌شود و مشخص می‌کند که دستگاه نمک ندارد. در بعضی از مدل ها قبل از اینکه برنامه اجرا شود به صورت حروف عبارت REFIT SALT را نشان می دهد و اجازه کار نمی‌دهد تا شما وارد منو شده از این قسمت خارج شوید تا بتواند کلید START برنامه عمل کند.

چگونه نمک ماشین ظرفشویی بوش را بریزیم؟

در ماشین ظرفشویی بوش ابتدا باید درب اصلی ظرفشویی را باز نماییمT سپس قسمت زیر سبد پایین، سمت چپ دریچه گرد به رنگ طوسی وجود دارد که روی آن کلید SALT نوشته شده این دریچه به وسیله یک پیچ بسته می‌باشد شما اگر این دریچه را به سمت عکس بچرخانید درب مخزن نمک باز می‌شود، سپس باید داخل مخزن پر از آب باشد. شما توسط قیف مخصوص نمک (نمک استاندارد) تایید شده را از شرکت سناپویان تهیه نمایید و سپس به مقدار کافی داخل مخزن ریخته شود.

در زمان ریختن نمک یک مقدار آب تخلیه می‌شود بعد از اتمام کار درب مخزن نمک را در جهت عقربه‌های ساعت در روی مخزن به گردش درآورید تا درب کاملاً بسته شود سپس اطراف مخزن را تمیز نمایید که روی بدنه استیل نمک نباشد بهتر است یک بار ظرفشویی را در مرحله آبکشی روشن نمایید تا اضافات نمک حل شود و باعث خرابی بدنه نگردد.

چقدر نمک در ماشین ظرفشویی بوش بریزیم؟

در ماشین ظرفشویی بوش بهتر است از نمک استاندارد با برندهای فینیش اصل و فیری اصل استفاده شود مقدار نمک مورد نیاز بین ۱ تا یک و نیم کیلوگرم بسته به مدل ظرفشویی است بعد از ریختن نمک مخصوص باید یک دو بار با قاشق بلند مخزن را به علت وجود آب هم بزنیم تا سنسور عمل نماید و چراغ خاموش شود.

برای ماشین ظرفشویی بوش پودر استفاده کنیم یا قرص؟

در ظرفشویی بوش بهتر است قرص مخصوص با برند مشخص استفاده نمایند. چندین سال است که پودر در کارخانه تولید نمی‌شود و از چرخه خارج شده اگر هم موجود باشد اکثراً تقلبی می‌باشند و در صورت  اصل بودن نیاز به مکمل دارند اما قرص به راحتی استفاده می‌شود و کیفیت شست و شو بالایی دارد و عمر طولانی به نسبت پودر دارند.

چه قرصی برای ماشین ظرفشویی بوش مناسب است؟

قرص های فینیش و کالگونیت به شرط اصل بودن و تاریخ داشتن و قرص جدید دیگر به نام فیری با ظرفشویی بوش سازگار است. .بهتر است که برای استعلام از شرکت سناپویان با تلفن 8529-021 تماس بگیرید.

قرص ماشین ظرفشویی بوش را کجا بریزیم؟

قرص ماشین ظرفشویی انواع مختلفی دارند بهتر از مارک‌های استاندارد با تاریخ تولید و انقضا مشخص تهیه نمایند بهتر است از شرکت سنا پویان اطلاعات و نوع و مدل‌ها مختلف را تهیه نمایند. محل قرارگیری قرض و پودر در قسمت بالا درب ظرفشویی است که با یک کلید محفظه آن باز و بسته می شود. ابتدا قرص را در محفظه گذاشته و سپس در آن را ببندید. هنگام شروع به کار ظرفشویی، درب محفظه قرص و پودر به صورت خودکار باز شده و مواد شوینده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

جرم گیر ماشین ظرفشویی بوش را کجا بریزیم؟

جرم گیر هم مانند سایر مواد شوینده ماشین ظرفشویی، مدل‌های فیک و تقلبی و غیر استاندارد دارد لطفا برای اینکه دستگاه آسیب نبیند از جرم گیر استاندارد که از شرکت تهیه شده استفاده کنید. جرم گیر انواع مختلفی دارند، اگر جرم گیر قرص یا پودری باشد باید داخل مخزن جای قرص قرار دهید و اگر جرم گیر مایع  باشد باید ابتدا برچسب روی مایع را جدا نموده سپس به صورت عمودی در سبد پایین قرار دهید و روی برنامه مناسب مخصوص جرم گیری که روی قوطی جرمگیر نوشته شده، شستشو را استارت کنید.

چگونه می توانم پمپ ماشین ظرفشویی خود را باز کنم؟

 

این ویدئو نحوه رفع انسداد پمپ ماشین ظرفشویی را نشان می دهد.

گول کلاهبردارها را نخورید

متاسفانه به تازگی اخباری مبنی بر فروش مواد شوینده بی‌کیفیت و تقلبی ماشین ظرفشویی برندهای معتبر و به نام دنیا در بازار ایران به گوش می‌رسد. این محصولات اغلب از قیمت پایین‌تری برخوردارند و همین مسئله افراد را مجاب به خرید می‌کند. درصورتیکه استفاده از مواد شوینده تقلبی نه تنها شستشوی ناقصی انجام می‌دهد، بلکه منجر به خرابی ظروف و حتی ماشین ظرفشویی می‌شود.

درواقع تصور صرفه اقتصادی مواد شوینده تقلبی، خسارات هنگفتی به بار خواهد آمد! لطفا برای تهیه مواد شوینده مناسب و اورجینال و به منظور جلوگیری از خرابی دستگاه، جهت کسب راهنمایی بیشتر با مشاورین شرکت سناپویان ارتباط بگیرید.

از کجا بفهمیم ماشین ظرفشویی بوش اصل است؟

از روی مدل و سریال دستگاه ظرفشویی در کاتالوگ یا روی سایت اصل بوش اصل بودن دستگاه مشخص می‌شود. اصل بودن لوازم خانگی خود را از شرکت‌های معتبر و نمایندگی اصلی سناپویان پیگیری نمایید.

انواع مواد شوینده ظرفشویی بوش

برای اینکه بتوانید از بهترین و بالاترین سطح کیفیت ماشین ظرفشویی بوش بهره‌مند شوید باید اطلاعات جامع و کاملی را بدست آورده و از آن پیروی کنید. یکی از مهم‌ترین این اطلاعات، شناخت مواد شوینده متناسب است. بطور کلی مواد شوینده ظرفشویی بوش از نظر شکل و ماهیت‌شان به سه دسته تقسیم می‌شوند:

 • شوینده‌های پودری
 • شوینده‌های قرصی (انواع قرص ماشین ظرفشویی)
 • ژل شستشو

مکمل‌ها نیز نوع دیگری از شوینده هستند که کاربرد و کیفیت بالای آنها تنها زمانی که اصل باشند، نمایان می‌شود.

1- نمک: اصلی‌ترین کارایی نمک، گرفتن سختی آب، اصلاح آن و کنترل بو در ماشین ظرفشویی است.

2- مایع جلادهنده: این مایع آنتی‌باکتریال نه تنها به خشک کردن ظروف کمک می‌کند، بلکه به آنها جلا و شفافیت نیز می‌بخشد. این مایع در آخرین مرحله شستشوی ظروف تزریق شده و سطح ظروف را لغزنده می‌کند تا مانع از ماندن لک آب بر روی ظروف شود. (توصیه داریم برای دریافت بهترین نتیجه همیشه به سراغ محصول اورجینال بروید)

3- بوگیر: بوگیرها انواع مختلفی دارند و همانطور که از اسمشان مشخص است، با هدف خوشبو کردن داخل ماشین و ظروف استفاده می‌شود.

4- کریستال الماسی: این ماده برای بهبود کیفیت آب در شستشو بکار گرفته می‌شود.

5- جرم‌گیر: جرم‌گیرها در حال حاضر انواع مختلفی دارند. از جمله؛ جرم گیر پودری، قرص و مایع. از این ماده برای تمیز کردن لوله‌ها، مخزن‌ها و مسیر تخلیه تا فاضلاب در جهت بهبود عملکرد موتور و پمپ ظرفشویی استفاده می‌کنند.

اگر فکر می‌کنید به هرکدام از این محصولات نیاز دارید، تنها کافیست فرم درخواست زیر را تکمیل نمائید.

سخن آخر

اگر به دنبال بهره‌مندی از هرکدام از خدمات شرکت سناپویان هستید، همین الان با تکمیل فرم خدمات، درخواست خود را ارائه داده و متخصصان در کمترین زمان ممکن با شما ارتباط برقرار خواهند یا اینکه با خط ویژه یا شماره های خدمات تماس بگیرید.

سوالات متداول:

آیا سناپویان نمایندگی تعمیر ظرفشویی بوش است؟ بله، شرکت سناپویان به عنوان نماینده رسمی بوش در ایران، خدمات نصب، سرویس و تعمیر ظرفشویی بوش همراه با فروش قطعات یدکی اورجینال، لوازم جانبی و مواد شوینده اصلی را ارائه می‌کند.

آیا تعمیر ظرفشویی بوش در محل امکانپذیر است؟ بله، اکثر خدمات عیب یابی، سرویس و تعمیر ماشین ظرفشویی بوش در محل امکان پذیر است. مگر مواردی مانند تعویض بدنه استیل، آبریزش وان کف دستگاه و خرابی مخازن که نیاز به اوراق مونتاز دارند.

منبع

https://www.bosch-home.com/de/produkte/geschirrspueler

ثبت درخواست خدمات

نوع خدمات درخواستی:(Required)
نام و نام خانوادگی:(Required)
آدرس دقیق پستی:
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

 

5/5 - (2 امتیاز)

114 دیدگاه در “تعمیرات ظرفشویی بوش با نمایندگی تعمیر ظرفشویی بوش

 1. نازنین گفت:

  ماشین ظرف شویی بنده موقعی که ازش استفاده میکنم آ زیرش آب بیرون میاد اولش کم بود ولی الان بیشتر شده دیگه نمیشه ازش استفاده کرد مشکلش چی هست

  1. سناپویان گفت:

   سلام وقت بخیر
   ماشین ظرفشویی دارای دوعدد شلنگ ورودی و خروجی آب میباشد . درصورتی که آب زلال و شفاف باشد آبریزی از شلنگ ورودی آب یا اتصالات و شیر آب میباشد. در صورتی که آب کثیف و کف آلود بود احتمالا لوله فاضلاب پرشده و یا دارای گرفتگی میباشد. اگر در ظرفشویی آبریزی از درون دستگاه باشد دستگاه ارور داده و کارنمیکند . برای رفع ایراد با شرکت تماس بگیرید.

 2. بهنام گفت:

  ماشین لباسشویی رو که مدلش بوشه چند سالی ازش استفاده کردم خیلی عالی بود راضی بودم ولی ی مدت طولانی که ازش استفاده نکردم میخوام الان سرویس دوره ای براش انجام بدم اگه میشه راهنمایی کنید

  1. سناپویان گفت:

   سلام وقت بخیر
   برای درخواست تکنسین با شرکت تماس بگیرید.

 3. آقاخانی گفت:

  میخواستم بدونم برای ماشین ظرفشویی چه شوینده ی رو استفاده کنیم بهتر هست و ظرفا رو تمیز میکنه مدل ماشین ظرفشویی بوش هستش ؟

  1. سناپویان گفت:

   سلام وقت بخیر
   بهترین شوینده مخصوص ظرفشویی های بوش قرص های فینیش و فیری هستند که میتونید از شرکت تهیه کنید . برای درخواست محصولات میتوانید با شرکت تماس بگیرید.

 4. هادی علی پور گفت:

  چه موادی برای شستشو ظرفاهادر ماشین ظرفشویی بهتر هستش و اینکه جرم گیری ماشین ظرفشویی احتیاج هستش ؟

  1. سناپویان گفت:

   سلام وقت بخیر
   بهترین شوینده برای ظرفشویی بوش قرص های فینیش و فیری هستند. دستگاه های ظرفشویی بوش باید بعداز هر 30 بار شستشو یا دوماه یکبار جرم گیری شوند . برای اطلاعات بیشتر و تهیه محصولات با شرکت تماس بگیرید.

 5. مهناز گفت:

  بهترین خدمات رو در خصوص ظرفشویی از شما گرفتم نحوه کار کردتون واقعا خوب بود تو زمان کم ماشینم درست شد

 6. رضایی گفت:

  ماشین ظرفشویی بوش رو تازه خریداری کردم بسیار عالی هست و راضی هستم میخواستم بدونم مواد شوینده چی موجود دارید؟

  1. سناپویان گفت:

   سلام وقت بخیر
   بهترین شوینده مناسب قرص های فیری و فینیش هستند. برای سفارش محصول و راهنمایی بیشتر با شرکت تماس بگیرید و یا میتوانید در واتس اپ پیام دهید .

 7. هستی گفت:

  سلام وقتتون بخیر. ماشین ظرفشویی من ارور e15 می دهد. چه کاری میشود انجام داد؟

  1. سناپویان گفت:

   سلام وقت بخیر
   این ایراد آبریزش کف دستگاه می باشد و باید تکنسین دستگاه را بازدید نماید. باعث برق گرفتگی خواهد شد . برای درخواست تکنسین با شرکت تماس بگیرید

 8. برومند گفت:

  بنده تازه ماشن ظرفشویی رو خریداری کردم و نصبش کردم موقعی که خواستم روشنش کنم فیوز
  پرید دلیلش چیه؟

  1. سناپویان گفت:

   سلام وقت بخیر
   احتمالا در نصب سیستم ارت درست نصب نیست و ساختمان کلید حفاظ جان دارد که باید حتما تکنسین برق مسیر برق دستگاه را بازدید نمایید و یا فیوز مربوط به پریز دستگاه از نظر آمپر ضعیف می باشد . باید فیوز مناسب دستگاه قرار دهید . بهتر است دوشاخه برق دستگاه را با پریز دیگری تست نمایید . دستگاه های بوش به علت دارا بودن کیوسی یعنی کارخانه کاملا تست دستگاه و قطعات را انجام میدهد و سپس بسته بندی می نماید. در صورت برطرف نشدن ایراد با شرکت سناپویان تماس حاصل نمایید

 9. آزاده گفت:

  چرا چراغ ماشین ظرفشویی من روشن میشه ولی کار نمیکنه روشن نمیشه ایرادش از چی هست؟

  1. سناپویان گفت:

   سلام وقت بخیر
   احتمالا برد برنامه این دستگاه فرمان نمیدهد . این دستگاه احتمالا آبریزش از کف دارد که دستگاه ایراد پیدا کرده است .حتما دستگاه باید توسط تکنسین بازدید شود تا باعث برق گرفتگی کاربر نشود .
   برای درخواست تکنسین و راهنمایی بیشتر با شرکت تماس بگیرید.

 10. بهرامی گفت:

  برای شست شویی داخل ماشین ظرفشویی میشه راهنمایی کنید میخوام داخلش رو جرم گیری انجام بدم چند سال دارم ازش استفاده میکنم مارکش بوش هست

  1. سناپویان گفت:

   سلام وقت بخیر
   قرص یا پودر جرمگیر را درون کابین دستگاه قرار دهید و دستگاه را روی برنامه 70 درجه قابلمه شوی تنظیم کنید و دستگاه را روشن نمایید بدون ظرف جرم گیری کند .
   حتما جرم گیر را از نمایندگی های رسمی تهیه نمایید.

 11. لطیفی گفت:

  ماشین ظرفشویی بنده بوش هست و من چندین بار ازش استفاده کردم ولی بار آخر لکه های سفید روی ظروف میمونه مشکلش چی هست؟

  1. سناپویان گفت:

   سلام وقت بخیر
   احتمالا از شوینده نامناسب استفاده میکنید . نمک و جلادهنده استفاده نکنید. بهترین شوینده قرص است . برای خرید قرص حتما با شرکت سناپویان و دیگر نمایندگی های رسمی تماس بگیرید.

 12. احمدی گفت:

  قصد خرید ماشین ظرفشویی بوش دارم میخوام بدونم فرق بین ماشین ظرفشویی بوش سری ۶و سری ۸ درچی هست؟

  1. سناپویان گفت:

   سلام وقت بخیر
   سری 6 سیستم ساده تری دارد نسبت به سری 8 دارد . سری 8 جدیدترین مدل در حال حاضر است. برای راهنمایی بیشتر با شرکت تماس بگیرید.

 13. سلطانی گفت:

  اگر که هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی استفاده کردن از پودر زیاد باعث میشه کیفیت شستن ظرف بیشتر و بهتر بشه؟

 14. سیما بهرامی گفت:

  مرسی از اینکه اومدین و ماشین ظرفشویی من رو تعمییر کردین سناپویان واقعا عالی و بی نظیر هستش در این مورد ممنون

 15. بادران گفت:

  سلام میخواستم ماشین ظرفشویی بوش رو بخرم سوالم اینکه قفل کودک رو داره و اینکه این ماشین ها چند نفره هستن؟

 16. شاهدی گفت:

  من تمام مارک وسایل برقیم بوش هست و خیلی ام راضی ام تا الان هرچی خرابی داشته فقط شما تونستید برام حلشون کنید مرسی

 17. لیلا نظری گفت:

  میشه بگید چرا ماشین ظرفشویی بنده ا نقدر صدا میده تازه خریداری کردم و چند بار اول که استفاده کردم به این شکل صدا نمیداد

  1. سناپویان گفت:

   سلام وقت بخیر
   فیلتر دستگاه باید تمیز شود . برنامه صحیح مناسب با جنس لباس و میزان آن انتخاب نمایید . دور خشک کن را روی دور کم تنظیم نمایید. در صورت برطرف نشدن مشکل با شرکت تماس بگیرید.

 18. احسانی گفت:

  تو ماشین ظرفشویی بوش بهتر هستش که تایمش چقد بزاریم و اینکه از کجا بفهمیم نمک ماشین کم شده میشه توضیح بدین

  1. سناپویان گفت:

   سلام وقت بخیر
   با توجه به ظرفی که درون دستگاه قرار میدهیم از نظر کثیفی ظروف و نو ع آن ، برنامه را تنظیم نماییم. دمای مناسب برای ظروف کریستال و شفاف 40 درجه می باشد و برای ظروف مخلوط چندوعده بهترین دما ، 50 درجه می باشد .
   قسمت نمک دارای سنسوری است که هنگام کم شدن نمک ، چراغیی مانند S روشن میشود .
   دستگاه را 3 ماه یکبار جرم گیری نمایید .

 19. ناصری گفت:

  خیلی راضی بودم از خدماتی که ازتون گرفتم من واقعا در تلاش بودم که بهترین جارو برای گرفتن خدمات تعمیر برای وسایلم پید کنم شما بهترین هستین

 20. ایزدخواه گفت:

  سلام روز بخیر میخواستم بدونم چطورر میتونم ماشین ظرفشویم رو خودم جرم گیری کنم که مشکلی پیش نیاد براش خودمون میتونیم؟

  1. سناپویان گفت:

   سلام وقت بخیر
   ابتدا باید فیلتر پایین دستگاه را تمیز نمایید سپس از جرم گیر مخصوص ظرفشویی که به صورت مایع و پودر و بهترین مدل که قرص می باشد روی برنامه 70 درجه بدون ظرف استفاده کرده و دستگاه جرم گیری شود . این جرم گیر علاوه بر پاکسازی دستگاه و قطعات ، فاضلاب دستگاه را هم تمیز می نماید. بهتر است هر 2 یا 3 ماه یکبار با توجه به تعداد شستشو جرم گیری انجام شود.

 21. لیلا گفت:

  راضی هستم از خدمات سایت ماشین ظرفشویی بنده رو تعمیر کردن بسیار دلسوزانه و حرفه ای و وجدان کاری سپاس

 22. جولایی گفت:

  همیشه وقتی لوازم برقیم به مشکل میخورن سراغ شما میام چون تو تعمیر و تعویض قطعات یکی از بهترین ها هستین

 23. فاطمه واحدی گفت:

  سلام من این ظرفشویی رو دارم برای اینکه ظرفا خیلی تمیز تر بشن بهتر هستش که پودر بریزم یا قرص میشه معرفی کنید مارک رو

  1. سناپویان گفت:

   سلام وقت بخیر
   مناسب ترین و بهترین شوینده قرص می باشد. در قرص ها کیفیت شستشو به علت دارا بودن آنزیم های متفاوت و ترکیب نشدن با هوا ، بالاتر است و شستشوی بهتری نسبت به پودر دارد. بهترین مارک قرص ها فینیش و فیری می باشد . بهتر است برای اطمینان بیشتر نسبت به کیفیت محصول ، آنهارا از شرکت سناپویان تهیه نمایید. برای درخواست میتوانید با شرکت تماس حاصل نمایید.

 24. حسن زاده گفت:

  علت کار نکردن دکمه های ماشین ظرفشویی از چی هست ؟و برای تعمیرش چکار باید انجام بدم هزینه اش چقدر میشه ؟

  1. سناپویان گفت:

   سلام وقت بخیر
   ابتدا باید دستگاه را روشن نمایید از برنامه ریست استفاده نمایید اگر دستگاه راه نیفتاد احتمالا برد آسیب دیده است. حتما باید تکنسین مربوطه دستگاه را بازدید نماید.

 25. سمیعی گفت:

  وسیله برقی رو هیچ جای نامطمعنی نمیشه داد من همیشه به سناپویان اعتماد کردم و واقعا یکی از بهترین ها هستن

 26. فاطمه ابراهیمی گفت:

  سلام دستگاه بسیار خوبی هست از من یکی دوبار خیلی صدا میده اصلا قبلا صدا نمیداد علتش چی میتونه باشه؟

  1. سناپویان گفت:

   سلام وقت بخیر نوع دستگاه رو هم بفرمایید تا بتوانیم راهنمایی کنیم.

 27. کیمیا کرمی گفت:

  سلام برای نصب و راه اندازی دستگاه ظرفشویی احتیاج به لوله کشی اب سرد گرم هستش یا اینکه خودشون نصب میکنن؟

  1. سناپویان گفت:

   سلام وقت بخیر
   برای نصب باید جای نصب آماده و لوله کشی انجام شده باشد .

 28. رهنما گفت:

  کیفیتش واقعا عالیه یکی از بهترین برند ها هستش بوش الان تو قسمت تخلیه اب دستگاهم مشکل ایجاد شد و درست تخلیه کامل نمیشه علتش چیه؟

 29. سرلک گفت:

  میخواستم بدونم برای خوش بو شدن ماشین ظرفشویی باید چکاری انجام بدیم مدتی بوی بدی از داخل ماشین ظرف شویی میاد

  1. سناپویان گفت:

   سلام وقت بخیر
   ابتدا باید مخزن جاپودری و فیلتر تخلیه شستشو شود سپس هر دو ماه یکبار از جرم گیر های استاندارد که از شرکت سناپویان تهیه میشود استفاده نمایید . بهتر است از مواد شوینده استاندارد دارای مواد خوش بو کننده استفاده نمایید . بعداز هر بار شستشو حدود نیم ساعت درب دستگاه باز باشد تا بوی رطوبت تخلیه گردد.

 30. طاهروردی گفت:

  سلام من تا الان ۲ بار از خدمات سناپویان استفاده کردم در ارتباط با ماشین ظرفشویم خیلی راضی بودم کامل مشکل ماشینم حل شد

  1. محسن ریاضتی گفت:

   سلام وقت بخیر خیلی ممنون بابت کادری که برای تعمییر ظرفشویی من فرستادین بسیار عالی و کاربلد بودن سری مشکل ظرفشویی منو پیدا کردن ممنون

 31. میرزایی گفت:

  سرویس های دوره ای برای لوازم خانگی خیلی عالیه مخصوصا ماشین ظرفشویی که از وارد شدن آسیب جدی به قطعات دستگاه وارد نمیشه

 32. کوچکی گفت:

  ماشین ظرفشویی بنده نشت کرده و چند روز آب زیرش میاد بیرون ازش زیاد استفاده نکردم مشکلش چیه؟

  1. سناپویان گفت:

   سلام وقت بخیر . ابتدا شلنگ ورودی و فاضلاب را چک کنید .اگر مشکل برطرف نشد باید تکنسین دستگاه را بازید نماید . با شرکت تماس بگیرید .

 33. کامرانی گفت:

  شما چه شوینده های رو برای ماشین ظرفشویی موجود دارید و اینکه خودتون ‌کدوم شوینده ها رو پیشنهاد می‌دید که برای ماشین ظرفشویی مناسب تر هستن

  1. سناپویان گفت:

   سلام وقت بخیر قرص های FAIRY و FINISH را پیشنهاد میکنیم . برای راهنمایی و اطلاعات بیشتر با شرکت تماس بگیرید .

 34. الهام قدیری گفت:

  روز بخیر من ماشین ظرفشویی بوش رو سالهاست دارم و خیلی از عملکردش راضی هستم مدتی هست که دچار صدا شده میخواستم بدونم باید برای تعمیرش چطور اقدام کنم ایا رفع میشه؟

  1. سناپویان گفت:

   سلام وقت بخیر
   ابتدا باید پروانه دستگاه را تمیز و دستگاه را جرم گیری نمایید . سپس فیلتر پایین دستگاه را تمیز کنید .
   ظرف هارا طوری بچینید که پروانه ها هنگام چرخش به ظروف برخورد نکند . اگر صدا برطرف نشد باید تکنسین دستگاه را بازدید نماید.
   برای هماهنگی با شرکت تماس حاصل نمایید

 35. مرجان گفت:

  اگر از ماشین ظرفشویی مدت زمان زیادی استفاده کنیم خراب میشه ماشین ظرفشویی یا مشکل ایجاد میشه براش؟

  1. سناپویان گفت:

   سلام وقت بخیر
   ظرفشویی تنها وسیله ای است که با شستشوی زیاد با مواد شوینده با کیفیت ، عمر آن طولانی میشود و عملکرد بهتری خواهد داشت.
   به شرط آنکه به موقع از جرم گیر استفاده نمایید. و بین هر شستشوی یک الی دو ساعت به دستگاه استراحت دهید .
   ظرفشویی به علت دارا بودن مخزن رزین و نمک بهتر است همیشه مرطوب بماند.
   در صورت استفاده نکردن دستگاه، پمپ رطوبت خود را ازدست داده و قطعات خشک شده و دستگاه آسیب می بیند .

  2. رشیدی مهتاب گفت:

   وقت خوش ماشین ظرفشویی هرچندوقت یک بار احتیاج به سرویس کردن داره و باید تمیز کنیم این کارو خودمونم میتونیم انجام بدیم؟

   1. سناپویان گفت:

    سلام وقت بخیر ظرفشویی هر 2 الی 3 ماه یکبار نیاز به جرم گیری دارد . هر هفته متناسب با میزان مصرف ، باید فیلتر کف دستگاه تمیز شود . از برنامه صحیح نسبت به ظروف و مقدار چربی استفاده شود .

 36. علی سالم گفت:

  باعرض سلام و وقت بخیر
  من ظرفشویی بوش خرید کردم ولی گارانتی شرکت دیگری رو داره و هنوز نصبش نکردم. امکانش هست برای خدمات نصب و گارانتی به جای اون شرکت از خدمات شما استفاده کنم؟

  1. سناپویان گفت:

   سلام وقت بخیر
   برای ثبت گارانتی و نصب دستگاه به صورت گارانتی دار باید با همان شرکتی که دستگاه را گارانتی کرده تماس بگیرید. در غیر این صورت اگر شرکت دیگری دستگاه را نصب کند بدون گارانتی انجام میشود.
   برای توضیحات و اطلاعات بیشتر با شرکت سناپویان تماس بگیرید.

 37. صبا صالحی گفت:

  ماشین ظرفشویی من۱۲ نفره وقتی سر یه ساعت مشخصی میزارم که ظرفا شسته بشه بیشتر از اون زمان میشه و تا وقتی که دستی خاموشش نکنم ماشین رو خودش خاموش نمیشه

  1. سناپویان گفت:

   سلام وقتی بخیر
   تمام دستگاه ها این آپشن رو ندارند فقط ظرفشویی سری 6 یک مدل که آن هم قفل درب متفاوتی و دارد و فقط روی برنامه 50 درجه اسن قابلیت را دارد.
   دستگاه شما از نظر فنی ایرادی ندارد.

 38. رحمتی گفت:

  مایع جلا دهنده و شفاف کننده میخواستم برای ماشین ظرفشویی بوش چطور میتونم ثبت سفارش انجام بدم اگر امکانش هست قیمتش و طرز استفاده ازش هم بگید ممنون

  1. سناپویان گفت:

   سلام وقت بخیر
   اگر از قرص های فیری و فینیش کوانتوم استفاده می کنید دیگر نیاز به استفاده از جلادهنده نیست.
   جلادهنده های موجود در بازار تقلبی و تاریخ گذشته هستند و به علت اسیدی بودن استیل و کابین دستگاه را سوراخ میکند.

 39. رجبی گفت:

  از وقتی که ماشین ظرفشویی رو خریدم ظرفا بعد از اینکه شسته میشن لک میش بخاطر آب هست یا ماشین ظرفشویی؟

  1. سناپویان گفت:

   سلام وقت بخیر
   این مشکل به دلیل استفاده از مواد شوینده نامرغوب است .
   سعی کنید برای کارکرد صحیح دستگاه و شستشوی تمیز از شوینده استاندارد و تاریخ دار استفاده کنید

 40. حمیدی گفت:

  ماشین ظرف شویی بوش گرفتم ولی یک سالی گذشته از زمان خریدش میخوام الان نصبش کنم شما انجام میدید کار راه اندازی و نصبش رو؟

  1. سناپویان گفت:

   سلام وقت بخیر بله انجام میدیم برای هماهنگی با شرکت تماس بگیرید با تشکر

 41. وحیده گفت:

  ماشین ظرف شویی ایراد پیدا کرده میخواستم بدونم در چه ساعتی از روز میتونم با شرکت هماهنگ کنم برای خدمات؟

  1. سناپویان گفت:

   سلام وقت بخیر
   شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 الی 4.30 و پنجشنبه از ساعت 9 الی 12.30 تماس بگیرید

   1. رها بهادری گفت:

    نصب ماشین ظرفشویی مارو شما انجام دادین بسیار عالی توضیح دادن در مورد استفادش و کارایش واینکه چطور استفاده کنیم دستتون درد نکنه ممنون

 42. حسنی گفت:

  ماشین ظرفشویی بوش دارم ۱۴ نفره سه سال که دارم استفاده میکنم ازش ولی جدیدا ظرفا رو همونطور نشسته بیرون میده نمیدونم چرا

  1. سناپویان گفت:

   سلام وقت بخیر
   ابتدا باید پروانه های ظرفشویی بازدید شود. فیلتر دستگاه حداقل هفته ای یک بار تمیز شود
   هر دو الی سه ماه دستگاه را جرم گیری نمایید .
   مهمترین مطلب از شوینده های استاندارد (که از نمایندگی های معتبر و سناپویان خریداری شده) استفاده نمایید.
   برنامه مناسب را انتخاب کنید.
   در صورت برطرف نشدن ایراد با شرکت تماس بگیرید.

 43. رحمانی گفت:

  ماشین ظرفشویی بنده مارک بوش هست که دوسال پیش خریداری شده و تو این مدت کنار بوده و هیچ استفاده ای ازش نشده الان که وصلش کردم روشن نمیشه به هیچ عنوان چکارش باید کرد؟

  1. سناپویان گفت:

   سلام وقت بخیر
   ابتدا کابل برق ورودی دستگاه چک شود . با پریز های مختلف چک کنید
   اگر دستگاه روشن نشد با شرکت تماس حاصل فرمایید تا تکنسین ارسال کنیم.

 44. امیدی گفت:

  برای تعمیر ماشین ظرفشویی شویی مدل بوش چطور باید هماهنگ کنم؟همه شهر ها شعبه دارین؟بنده شهر کاشان هستم

  1. سناپویان گفت:

   سلام وقت بخیر برای هماهنگی درخواست تکنسین و یا درخواست قطعه باید با شرکت تماس بگیرید
   بله شهر کاشان نماینده داریم

 45. صبا گفت:

  جرم گیر و پودر برای ماشین ظرفشویی بوش میخواستم الان موجود دارید؟قیمتش چقدر هست و میشه تعداد پایین هم سفارش داد؟

  1. سناپویان گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله جرم گیر و قرص موجوده
   برای اطلاعات بیشتر با شرکت تماس بگیرید و یا از طریق واتس اپ با شرکت ارتباط بگیرید .

 46. ساناز یاری گفت:

  سلام ببخشید چرا ظرف ها رو که داخل ماشین ظرفشویی میزاریم بعد از شست وشو خشک نمیکنه ظرف هارو؟

  1. سناپویان گفت:

   سلام وقت بخیر
   در دستگاه های مدل قدیمی اگر دستگاه مایع جلادهنده نداشته باشد عمل خشک کردن انجام نمی‌شود
   در سری های جدید احتمالا برد یا هیت پمپ و یا سنگ زئولیت دستگاه آسیب دیده است
   باید تکنسین دستگاه رو بازدید نماید

 47. منتظری دریا گفت:

  سلام روزبخیر ببخشید یک سوال داشتم علت این که آب داخل ماشین ظرفشویی بوش گرم نمیشه چی هست؟

  1. سناپویان گفت:

   سلام وقت بخیر
   احتمالا المنت دستگاه آسیب دیده و باید تکسنین دستگاه را بازدید نماید

 48. مریم حصاری گفت:

  سلام من تازه چند روزه از ماشین ظرفشویی استفاده کردم ولی الان دیگه آب داخل ماشین ظرفشویی نمیرسه امکانش هست راهنمایی کنید لطفا

  1. سناپویان گفت:

   سلام وقت بخیر
   اگر ظرفشویی و کم کار کند ممکن است موتور دستگاه دچار مشکل شود
   باید تکسنین دستگاه رو بررسی کند

 49. اسدی گفت:

  سلام خداقوت امروز بعداز مدت ها ماشین ظرفشویی رو که داشتم آمدم ازش استفاده کنم ولی موقعی که خواستم به برق وصلش کنم فیوز پرید دوبار فیوز پرید که دیگه وصلش نکردم ایرادش چی هست؟

  1. سناپویان گفت:

   سلام وقت بخیر
   احتمالا اتصالی برق پیدا کرده .
   باید تکنسین بفرستیم تا دستگاه و برد و کابل را  بررسی کند

 50. فرجی گفت:

  خسته نباشید بعد از این که ماشن ظرفشویی رو خاموش میکنم ظرفا شسته شده ولی خشک نیست همراه با آب هست چکار کنم مشکلش برطرف بشه؟

  1. سناپویان گفت:

   با سلام و احترام
   اگر دستگاه مدل قدیمی است مخزن مایع جلادهنده چک شود
   اگر سری sms باشد تنظیم خشک کن بررسی شود و روی حالت نرمال تنظیم شود
   اگر دستگاه درست نشد باید تکنسین بیاید برای بازدید دستگاه

 51. عزیزی گفت:

  سلام من ماشین ظرفشویی بوش دارم خیلی سال هست و خیلی هم ازش استفاده میکنم راضی هستم ولی الان زیاد صدا میده یعنی ایراد پیدا کرده؟

  1. سناپویان گفت:

   سلام وقت بخیر
   ابتدا چیدمان ظروف چک شود اگر بر طرف نشد ایراد از موتور یا آبفشان می باشد باید دستگاه بازدید شود با شرکت تماس بگیرید تا تکنسین بفرستیم

 52. یکتافر گفت:

  ماشین ظرفشویی بنده وقتی که باهاش ظرف ها رو می‌شوری و مراحل شست وشو کامل انجام میشه بعد از اتمام کار هنوز آب داخل ماشین ظرفشویی باقی میمونه دلیلش چی هست؟

  1. سناپویان گفت:

   سلام وقت بخیر
   احتمالا مسیر فاضلاب ایراد دارد و ارتفاع شلنگ تخلیه باید بالاتر از سطح فاضلاب باشد .
   فیلتر پایین رو تمیز کنید
   جرم گیری کنید
   در صورت برطرف نشدن مشکل با شرکت تماس بگیرید

 53. حسن پور گفت:

  سلام وقت بخیر من از دیروز دیگه دکمه های ماشین ظرفشویی م کار نمیکنه نمیدونم چکار کنم اگر میشه کمک کنید ممنون

  1. سناپویان گفت:

   با سلام
   ابتدا یکبار دستگاه را از برق بکشید بعد از 5دقیقه مجدد به برق وصل نمایید بعد از روشن کردن دستگاه کلید ریست را سه ثانیه نگه دارید اگر مشکل حل نشد با شرکت تماس حاصل فرمایید

 54. پریا احمدی گفت:

  سلام و عرض ادب چندوقتی ماشین ظرفشویی که دارم ظرف رو درست حسابی نمیشوره آب داخلش جمع میشه چکارش کنم ؟

  1. سناپویان گفت:

   سلام وقت بخیر
   ابتدا فیلتر دستگاه تمیز شود
   مسیر تخلیه بازدید شود که گرفتگی نداشته باشد
   سپس یکبار دستگاه رو ریست نمایید و روی برنامه با تایم کم تنظیم کنید تا کار کند
   اگر مشکل برطرف نشد باید تکنسین دستگاه رو بازدید و بررسی کند

 55. سلماز گفت:

  سلام وقت بخیر من خیلی وقت نیستش که ماشین ظرفشویی رو دارم ازش استفاده میکنم یعنی چندسال که خریدمش ولی کنار بوده و ازش استفاده نشده الان ولی خیلی موقع کار سروصدا داره

  1. سناپویان گفت:

   سلام وقت بخیر
   ابتدا باید چیدمان دستگاه بازدید شود
   موقع چیدمان ظروف پروانه ها رو چک کنید به ظروف برخورد نکند که این برخورد موجب صدا می شود
   اگر مشکل برطرف نشد ممکن است پمپ و موتور اسیب دیده و یا شی ء گیر کرده باید تکنسین بیاد برای بازدید دستگاه

 56. رحیمی گفت:

  سلام روز بخیر وقتی داریم از ماشین ظرفشویی استفاده میکنیم دلیل این که کف از بالای در ماشین ظرفشویی بیرون میاد چی هست؟

  1. سناپویان گفت:

   سلام وقت بخیر
   اگر از مواد شوینده مناسب استفاده نکنید چنین مشکلی ایجاد می شود
   از قرص های شوینده مناسب استفاده کنید
   اگر درست نشد با شرکت تماس بگیرید

 57. صابری گفت:

  باسلام خسته نباشید ببخشید بنده یک سوال داشتم چطور میشه بوی داخل ماشین ظرفشویی هست رو از بین برد و چطور باید داخلش رو تمیز کرد؟ممنون

  1. سناپویان گفت:

   سلام وقت بخیر
   ابتدا دستگاه را جرم گیری کنید و بعد از بوگیر استفاده کنید

 58. یلدا محرابی گفت:

  سلام وقت بخیر شما قرص ماشین ظرفشویی هم دارید؟
  درکل برای ماشین ظرفشویی قرص بهتره یا پودر شما چی پیشنهاد میدید

  1. سناپویان گفت:

   سلام وقت بخیر بله موجوده
   قرص های فیری و فینیش رو پیشنهاد میکنیم
   بهتره از قرص استفاده کنید

 59. مظفری گفت:

  سلام وقت بخیر چرا ماشین ظرفشویی من چراغش روشن هست اما ماشین ظرفشویی کار نمیکنه ایرادش چی هست؟

  1. سناپویان گفت:

   سلام وقت بخیر
   ابتدا دکمه on/off را بزنید بعد دکمه استارت را 3تا 5 ثانیه نگهدارید تا ریست شود
   یک دقیقه اجازه بدین دستگاه کار کنه و روی یک برنامه دلخواه تنظیم کنید تا کار کند
   در صورت درست نشدن اطلاع دهید تا تکنسین بفرستیم

  2. علی فهیم گفت:

   در ارتباط با مشکل ماشینم که خیلی صدا میداد از تکنسین هاتون مشورت گرفتم و مشکل ماشینم رو حل کردن دستتون درد نکنه ممنون

 60. شعبانی گفت:

  خسته نباشید ببخشید چقدر طول میکشد تا تعمیرکار جهت رفع عیب مراجعه کند؟و اینکه برای شهرستان هم تعمیر حضوری دارید؟

  1. سناپویان گفت:

   با سلام و احترام
   اگر در محدوده شرکت باشید در اسرع وقت ولی مناطق دیگر تا 24 ساعت بعد از ثبت درخواست کارشناس اعزام می شود.
   بله برای شهرهای دیگر نیز نمایندگی در سراسر ایران داریم.
   با تشکر.

  2. بهاره صالحی گفت:

   روزبخیر ممنون از سایت خوبتون جهت تعمیر ماشین ظرف شویی بوش تشریف آوردید بسیار خوش اخلاق و مسلط بودن خیلی دقیق و سریع هم کار رو انجام دادن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *